Ar tik daudzām sēņu iespējām jūs, iespējams, atradīsit to, kas jums patīk


Prebiotikas

Prebiotikas ir augu šķiedras, kas tiek sadalītas zarnās. Šo īpašo šķiedru sagremošana zarnu traktā baro jūsu zarnās dabiski sastopamās probiotiskās baktērijas. Sēnes ir lielisks prebiotikas avots un palīdz uzturēt veselīgu gremošanas sistēmu.

Atbalsta imūno veselību

Sēnēs ir augsts antioksidantu, vitamīnu un minerālvielu līmenis. Visi šie mikroelementi atbalsta jūsu imūnsistēmu un palīdz uzturēt veselību. Vēl viens veids, kā sēnes atbalsta imūnsistēmu, ir citokīnu ražošanas stimulēšana — uz olbaltumvielām balstīta šūna, kas signalizē imūnsistēmai, lai tā pareizi veiktu savu darbu.

D vitamīna avots

Sēnes ir viens no nedaudzajiem dārzeņiem, kas dabiski satur D vitamīnu. Ir svarīgi iegūt pietiekami daudz D vitamīna ar uzturu un dzīvesveidu, jo tas atbalsta jūsu imūnsistēmu, veicina kalcija uzsūkšanos, atbalsta sirds veselību un ir saistīts ar garīgās veselības uzlabošanu.

Izvēlieties sēnes, kuras jums patīk

Ar tik daudzām sēņu iespējām jūs, iespējams, atradīsit to, kas jums patīk. Varat izmēģināt dažādas šķirnes un to lietošanas veidus. Pievienojiet sēnes kā picas virskārtu, apcepiet tās cepeškrāsnī ar ķiploku un eļļu vai pievienojiet tās iecienītajai zupai. Jūs atklāsiet daudz veidu, kā tos izbaudīt.

Ja neesat gluži pieradis pie weicode-official.top garšas, bet vēlaties savam uzturam pievienot sēnes, sāciet ar smalki sagrieztām pogām. Jūs saņemsiet visas uzturvielas bez nepārspējamas garšas.

FAQ

Kurš sēņu veids ir veselīgākais?

Šitaki un austeru sēnēm ir plašs uzturvielu klāsts, un to regulāra ēšana var atbalstīt jūsu veselību. Jūs joprojām varat iekļaut citas sēnes, jo, pievienojot daudzveidību savam uzturam, paplašina uzturvielu daudzumu, ko patērējat.

Kurā sēnē ir visvairāk olbaltumvielu?

Austeru sēnēm ir visaugstākais olbaltumvielu saturs. Tie piedāvā aptuveni 3 g proteīna 100 g porcijai. Citas sēnes, kas atrodas tuvu aiz muguras, ir baltās pogas un sēnes.

Vai baltās vai brūnās sēnes ir veselīgākas?

Abām krāsainām sēnēm ir labvēlīga ietekme uz veselību, un uzturā ir jāiekļauj maisījums. Baltajās sēnēs var būt augstāks C vitamīna līmenis, bet brūnās sēnes var piedāvāt augstu antioksidantu līmeni. Izvēlieties sēni, kas jums patīk un papildina jūsu diētu.

Zarnu uzlaušana ir moderns veids, kā mainīt diētu un dzīvesveidu, lai uzlabotu gremošanas trakta veselību. Tas ietver īpaši apstrādātu pārtikas produktu patēriņa samazināšanu un vairāk šķiedrvielu pievienošanu diētai. Var palīdzēt arī raudzēti ēdieni, lai gan dažreiz tie ir iegūta garša. Mazas, konsekventas izmaiņas diētā un vispārējā stresa pārvaldībā var mazināt gremošanas simptomus.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Jūsu gremošanas veselību ietekmē uzturs, dzīvesveida izvēle, veselību veicinošas baktērijas un stresa līmenis.
 • Jūs varat uzlabot savu gremošanas veselību, pievienojot diētai vairāk šķiedrvielām bagātu pārtikas produktu, tostarp dārzeņus, augļus, riekstus un sēklas, veselus graudus un pākšaugus.
 • Mācīšanās pārvaldīt stresu un citu garīgās veselības traucējumu novēršana var arī veicināt veselīgāku zarnu darbību.

Kas ir biohacking?

Biohacking attiecas uz jūsu veselības uzlabošanu, mainot diētu un dzīvesveidu. Daudzi biohakeri pieņem “dari pats” attieksmi, lai izveidotu savām vajadzībām pielāgotu dzīvesveidu. Koncentrēšanās uz izmaiņām, kas liek jums justies vislabāk, var uzlabot gremošanas simptomus un, iespējams, paaugstināt vispārējo dzīves kvalitāti.

Kad sākat veikt izmaiņas, koncentrējieties uz maziem, pakāpeniskiem soļiem, kurus var konsekventi atkārtot. Uztura pārskatīšana vienas nakts laikā ir vērienīga, un jūsu zarnas ne vienmēr būs jums pateicīgas par visu šo sākotnējo smago darbu. Ir nepieciešams laiks, lai atveseļotu gremošanas sistēmu, un, ļaujot organismam pielāgoties jaunajām uztura izmaiņām, var panākt ilgtspējīgus uzlabojumus.

Jūsu gremošanas sistēma ir jūsu otrās smadzenes

Gremošanas sistēma tiek mīļi saukta par otrajām smadzenēm, jo ​​plašais tīkls paļaujas uz tām pašām ķīmiskajām vielām un šūnām kā jūsu smadzenes, lai pārraidītu ziņojumus par sāta sajūtu, badu un problēmām.

Lai gan gremošanas problēmas atšķiras atkarībā no indivīda, bieži sastopamie nelaimīgo zarnu simptomi ir:

 • Paaugstināta gāze
 • Uzpūšanās
 • Aizcietējums
 • Caureja
 • Bieža grēmas
 • Jauna pārtikas nepanesamība

Šie simptomi var būt nekonsekventi visu nedēļu. Simptomu izsekošana žurnālā var palīdzēt noteikt tendences vai uzvedību, kas varētu uzlabot vai pasliktināt simptomus.

Padomi veselīgām zarnām

Uztura izmaiņas, lai veicinātu zarnu veselību, bieži vien ir saistītas ar šķiedrvielām bagātas pārtikas pievienošanu, lai barotu veselību veicinošas baktēriju kolonijas jūsu zarnās.

Tomēr dažiem cilvēkiem var būt grūtības sagremot pārtiku, kas satur daudz šķiedrvielu. Tas ir tāpēc, ka neapstrādāti dārzeņi un augļi var izraisīt pārmērību un vēdera uzpūšanos. Tāpēc ēdiena gatavošana vispirms ir labs risinājums, jo tas mīkstina šķiedras, lai mazinātu nepatīkamos simptomus. Turpinot ēst šos ēdienus, jūsu ķermenis pie tiem pierod, tāpēc pēc ēdienreizes tie ir jāsagremo efektīvāk ar mazākām blakusparādībām.

Šķiedra baro jūsu zarnu baktērijas

Papildus augļiem un dārzeņiem šķiedrvielām bagāti pārtikas produkti ietver veselus graudus, riekstus un sēklas, kā arī pākšaugus (pupiņas, melnās pupiņas utt.).

Lai palīdzētu jums sasniegt savus šķiedras mērķus, neskaitot katru gramu, USDA ir izstrādājusi MyPlate modeli. Šķīvis ir sadalīts devās: aptuveni puse šķīvja dārzeņiem, ceturtdaļa šķīvja veseliem graudiem un augstas kvalitātes ogļhidrātiem, bet pēdējā ceturtdaļa ir liesām olbaltumvielām. Ja ievērojat šo formulu ēdienreižu laikā, jums vajadzētu sasniegt savus šķiedrvielu mērķus.

Ja jums ir grūtības ēst pietiekami daudz dārzeņu, iespējams, vēlēsities tos papildināt savā uzturā ar uzkodām.

Ēdot raudzētu pārtiku

Gremošanas simptomi var attīstīties, ja veselību veicinošo baktēriju kolonijas samazinās. Tomēr fermentēti pārtikas produkti dabiski satur dažādus baktēriju līmeņus, un šo pārtikas produktu ēšana var palīdzēt palielināt baktēriju daudzveidību jūsu zarnās.

Turklāt probiotikas piedevas var arī novērst zemu zarnu baktēriju līmeni. Viegli pieejamie raudzēti pārtikas produkti ietver probiotiskos jogurtus, raudzētus kāpostu produktus, tostarp skābētus kāpostus un kimchi, Kombucha pagatavotu tēju, kefīru vai raudzētus sojas produktus, piemēram, tempeh.

Esiet informēts par iekaisīgu pārtiku

Nesenais atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos liek domāt, ka katrs ēdiens izraisa iekaisumu, taču, protams, tā nav taisnība. Pārtikas produkti, kas izraisa iekaisumu, parasti ir īpaši apstrādāti pārtikas produkti, kas satur lielu daudzumu sāls, tauku un cukuru. Smagā apstrāde atņem lielāko daļu pārtikas šķiedrvielu, vitamīnu un minerālvielu. Šo pārtikas produktu piemēri ir:

 • Cepti ēdieni
 • Fasēti pārtikas produkti
 • Saldētas vakariņas un deserti
 • Komerciāli gatavoti konditorejas izstrādājumi
 • Konfektes
 • Ar cukuru saldināti dzērieni, piemēram, soda vai sporta dzērieni
 • Deli gaļa
 • Ātri pagatavojamas zupas

Daudzi cilvēki (ne tikai tie, kas rūpējas par zarnu veselību) gūtu labumu, ja ēst mazāk ļoti apstrādātu pārtiku. Bieža īpaši apstrādātu pārtikas produktu lietošana ir saistīta ar aptaukošanos, sirds un asinsvadu slimībām, kuņģa-zarnu trakta slimībām un paaugstinātu vēža risku.

Dodiet priekšroku savai garīgajai veselībai

Hroniskas stresa lēkmes var negatīvi ietekmēt jūsu zarnu veselību. Tā rezultātā baktēriju koloniju skaits var samazināties, un gremošanas simptomi var pasliktināties. Jaunu stratēģiju atrašana, lai palīdzētu pārvaldīt stresu, var mainīt spēli, un dažreiz darbs ar terapeitu vai speciālistu var palīdzēt sasniegt rezultātus ātrāk, nekā veicot šo darbu pats.

Dažas pārbaudītas stratēģijas, kas var palīdzēt, ir meditācija, regulāras fiziskās aktivitātes, dziļa vēdera elpošana vai peldēšanās mežā, ja jums patīk daba. Atvienošana un atvienošana no sociālajiem tīkliem uz dažām minūtēm katru dienu un laika pavadīšana ārpus telpām var būt atjaunojoša un dziedinoša.

Kas jāzina par prebiotikām

Prebiotikas ir pieejamas kā papildinājums un tiek pārdotas bez receptes. Tie nodrošina barību baktērijām jūsu gremošanas sistēmā. Jūs varat sasniegt līdzīgus rezultātus, uzturā ēdot šķiedrvielas, un lielākajai daļai cilvēku pietiks koncentrēties uz pārtiku.

Piezīme. Prebiotika var būt piemērota izvēle tiem, kam ir medicīniski noteikts ievērot diētu ar zemu vai ierobežotu šķiedrvielu saturu.

Vienkāršas izmaiņas, lai palīdzētu jūsu zarnām attīstīties

Koncentrējieties uz tādu ēdienreižu veidošanu, kas atbilst MyPlate modelim, un nodrošinot, ka dienā saņemat pietiekami daudz šķiedrvielu. Apsveriet iespēju pievienot uzkodas pēc vajadzības. Strādājot ar savu apetīti un klausoties dabiskajām izsalkuma norādēm, jūs varat justies pārliecināti, ka pietiekami barojat savu ķermeni.

Kad jūsu uztura paradumi jūtas konsekventi, paplašiniet savu uzmanību uz citām veselības pārvaldības plāna jomām — dodiet priekšroku regulāriem vingrinājumiem vai ikdienas meditācijām. Koncentrējieties uz regulārām, atkārtojamām darbībām. Šie mazie soļi var būtiski ietekmēt jūsu veselību ilgtermiņā.

Kāds, kas ievēro ierobežojošu diētu, var nolemt “krāpties”. Viņi pārkāpj noteikumus, ēdot pārtiku, kas nav atļauta uztura plānā. Dažreiz šie pasākumi ir plānoti, bet ne vienmēr. Krāpšanās mirkļa karstumā var notikt, kad emocijas ir pārspīlētas, piemēram, stress vai skumjas. Kā šūpošanās starp ierobežojošu diētu un krāpšanās dienu ietekmē jūsu ķermeni? Diemžēl tas var ietekmēt dažu cilvēku vielmaiņas veselību un viņu attiecības ar pārtiku.

Galvenās līdzņemšanas iespējas:

 • Cilvēki, kuri ievēro ierobežojošas diētas, savai nedēļai pievieno krāpšanās dienu, lai pārkāptu noteikumus un ēstu pārtiku, kuras viņiem trūkst.
 • Daži cilvēki var gūt labumu no ieplānotas atlaidības dienas, taču tas neattiecas uz visiem.
 • Krāpšanās dienas dažiem cilvēkiem var izraisīt pārmērīgu ēšanu, pārmērīgu kaloriju patēriņu un paaugstinātu triglicerīdu līmeni.
 • Ir nepieciešams vairāk datu par krāpšanās dienu ilgtermiņa ietekmi un vispārējo veselību.

Kāpēc pārtikas produkti tiek marķēti kā labi vai slikti?

Diētu industrija ir apsēsta ar pārtikas produktu marķēšanu kā labu vai sliktu. Šie saraksti mainās atkarībā no uztura noteikumiem. Piemēram, persona, kas ievēro diētu ar ierobežotu kaloriju daudzumu, var izlemt vienu vakaru nedēļā ieturēt maltīti līdzņemšanai, kas piepildīta ar rafinētiem ogļhidrātiem, apstrādātu pārtiku, sarkano gaļu un desertiem. Vai arī viņi var ēst uzkodas ar sodas un čipsiem, nevis augļus vai dārzeņus.

Dažkārt ogļhidrātus uzskata par “ļauniem”, bet citreiz ieteicami veseli graudi. Tas ir mulsinoši, un dažiem cilvēkiem šie noteikumi var būt pretrunā ar ēšanas praksi, ar kuru viņi ir uzauguši.

Contents

Tinggalkan Komentar